E-Fatura ve E-Arşiv Fatura Nasıl Kesilir? (New)

E-Fatura veya E-Arşiv kesebilmek Webticari ile çok kolay !

E-Fatura veya E-Arşiv kesebilmek için öncelikli olarak E-Fatura ve E-Arşiv ayarlarının tanımlanması gerekiyor.

Her zaman olduğu gibi yine cari seçimi yapılarak yeni bir satış faturası oluşturmak gerekmektedir.

Siz satış faturası oluşturduğunuzda sistem otomatik olarak cariyi kontrol eder ve E-fatura mükkellefi olup olmadığı kontrol edilir.

Satış faturasının e-fatura mı yoksa e-arşiv mi olduğunu Ayrıntılar sekmesinden E-Belge Tipi altında görüntüleyebilirsiniz.

E-Fatura örneği aşağıdadır.

 

 

E-Arşiv örneği aşağıdadır.

 

 

Cari kartından kontrol edebilmek için ise Cari sekmesinin altında, Vergi No alanın hemen sağındaki soru işaretinden(?) e fatura mükellefi olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

 

 

Fatura Gönderme ve Yazdırma İşlemleri :

e-Fatura ve e-Arşiv faturalarınızı göndermek için yapmanız gereken Webticari menüsünden Satış > Fatura>Satış Faturaları altından fatura listesine erişin, ardından ilgili belgede bulunan e-Fatura/e-Arşiv Gönder butonunu kullanarak gönderim yapabilirsiniz.

Not:Belgede M (Muhasebe) ve Ayrıtılar Sekmesindeki E-Belge Tipi seçili değil ise GÖNDER butonu gelmez.

 

 

 E-Fatura ve E-Arşiv faturalarınızı gönderdikten sonra yazdırmak için yapmanız gereken Webticari menüsünden Satış > Fatura > Satış Faturları altından fatura listesine erişin, ardından ilgili belgenin sağ tarfında bulunan üç çizgi işaretinden E-Belge Yazdır butonunu kullanarak yazdırma yapabilirsiniz.

 

 

Artık e-Fatura ve e-Arşiv kesebilirsiniz. Webticari yardım sayfamızı kullanarak diğer birçok konuda yardım alabilirsiniz.Webticari Yardım Sayfası için Tıklayınız.