E-Fatura ve E-Arşiv Fatura Nasıl Kesilir ?

E-Fatura veya E-Arşiv kesebilmek Webticari ile çok kolay !

E-Fatura veya E-Arşiv kesebilmek için öncelikli olarak E-Fatura ve E-Arşiv ayarlarının tanımlanması gerekiyor.

Her zaman olduğu gibi yine cari seçimi yapılarak yeni bir satış faturası oluşturmak gerekmektedir.

Siz satış faturası oluşturduğunuzda sistem otomatik olarak cariyi kontrol eder ve E-fatura mükkellefi olup olmadığı kontrol edilir.

Satış faturasının e-fatura mı yoksa e-arşiv mi olduğunu "e" ve "a" işaretleri ile anlayabilirsiniz.

E-Fatura örneği aşağıdadır.

 

 

E-Arşiv örneği aşağıdadır.

 

 

Cari kartından kontrol edebilmek için ise cari kartına girdiğinizde " i " işaretine tıklamanız yeterli olacaktır.

 

 

Fatura Gönderme ve Yazdırma İşlemleri :

e-Fatura ve e-Arşiv faturalarınızı göndermek için yapmanız gereken Webticari menüsünden Alış-Satış > Fatura altından fatura listesine erişin, ardından ilgili belgede bulunan e-Fatura/e-Arşiv Gönder butonunu kullanarak gönderim yapabilirsiniz.

 

 

e-Fatura ve e-Arşiv faturalarınızı yazdırmak için yapmanız gereken Webticari menüsünden Alış-Satış > Fatura altından fatura listesine erişin, ardından ilgili belgede bulunan e-Fatura/e-Arşiv Yazdır butonunu kullanarak yazdırma yapabilirsiniz.

 

**Eğer fatura kestiğiniz cari karta , cari  şubeleri açılmış ise, ilgili cari şubenin posta kodu alanına, kurumun e fatura posta kutusu adresini girmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde gönder dediğiniz de alıcının posta kodu bulunamadı hatası alırsınız.

Artık e-Fatura ve e-Arşiv kesebilirsiniz. Webticari yardım sayfamızı kullanarak diğer birçok konuda yardım alabilirsiniz.Webticari Yardım Sayfası için Tıklayınız.