Mail Ayarlarımı Nasıl Yapabilirim ?

 

    Ayarlar>Genel Ayarlar>İletişim Ayarları>Mail Ayarları menüsünden Kişisel veya Genel olarak mailinizi tanımlayabilirsiniz. 

    Kişisel programa giriş yapan kullanıcıya özel iken, genel kişisel mail ayarları tanımlanmayan tüm kullanıcıların varsayılan  mail ayarıdır. Kişisel ve genel mail ayarları boş ise webticari varsayılan mail hesabı  çalışmaktadır.

 

 

   Mail ayarları sayfasında " Kullanıcı Adı " kısmına mail adresinizi  " Şifre " kısmına ise mail adresinizin şifresini girmelisiniz. destek@webticari.net gibi özel bir mail adrese sahipseniz Smtp ve Port ayarlarını girmelisiniz. (Smtp ve Port bilgilerini bilmiyorsanız Mail adresini aldığınız firmaya danışabilirsiniz. Örnek bir mail ayarı aşağıdaki resimde gösterilmiştir.)

 

     Gmail, Yahoo, Hotmail veya Mynet e ait mail adreslerinden birine sahipseniz, mail ayarları penceresinin en altındaki bu pencerede ilgili sitelere ait port ayarlarını yapan butonlar göreceksiniz. Bu butonlara tıklandığında smtp ve port bilgilerini otomatik kendi getirmektedir.

1-) @gmail.com

2-) @yahoo.com

3-) @hotmail.com

4-) @mynet.com

5-) Diğer Mail uzantıları için

 

NOT-1:  Mail ayarınızı gmail üzerinden yaptıysanız yapılan mail ayarı ile gmail hesabınızın bağlantı kurabilmesi için gmail hesabınızdan giriş yapıp, aşağıda belirtilen ayarları yapmanız gerekmektedir.

     Gmail içerisinden Ayarlar > Yönlendirme ve POP/IMAP > IMAP Erişimin'den > IMAP'ı etkinleştir

     Daha sonra Hesaplar ve İçe Aktarma İşlemi tabı altından Hesap Ayarlarını Değiştir bölümünden Diğer Google Hesabı Ayarları içerisine giriniz...

     Diğer Google Hesabı Ayarları tabı içerisinden Oturum Açma bölümünden Daha az güvenli uygulamalar için erişim seçeneginin içerisine giriniz.

    Daha az güvenli uygulamalar tabı altında Erişimi Aç işaretleyip işlemimizi sonlandırıyoruz.

NOT-2:  Mail ayarlarınızı hotmail üzerinden yaptınız ve mail göndermede hala sorun yaşıyorsanız, hotmail Güvenlik onayı istiyor demektir. Bu güvenlik onayını vermek için hotmail hesabınızdan giriş yaparak aşağıda belirtilen ayarları yapmanız gerekmektedir.

     Öncelikle Hotmail hesabınıza giriş yapınız. Hesabınızın sağ üst köşesindeki Hesap Ayarları butonuna tıklayınız. 

     Devamında menüden Güvenlik ve Gizlilik butonuna tıklayınız. 

     Hesap Güvenliği başlığı altındaki Son Etkinliklerimi Göster'e basınız. 

     Microsoft bilgilerinize erişmeden evvel, hesabınızı doğrulamak için sizden bir güvenlik kodu kullanmanızı isteyecektir. Microsoft hesabına kaydolurken girmiş olduğunuz Telefon numarasına SMS gönderimi için, kayıtlı Telefon numaranızın son 4 hanesini giriniz ve Kod Gönder butonuna basınız. 

Sms olarak gelen kodu ilgili alana giriniz ve Gönder butonu ile Hesabınıza erişebilirsiniz.

En son etkinlik başlığı altında gördüğünüz Güvenlik sınaması altındaki Ip numarasını Güvenli olarak kaydederek gerekli işlemleri sonlandırmış olursunuz. 

     Devamında Webticari dan mail gönderme işlemlerinizi yapabilirsiniz.