SMS Ayarı Nasıl Yapılır ?

 

Carilerinize hızlı, kolay ve ucuz bir yöntem ile SMS gönderimi yapabilirisiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey; Webticari Yazılım ile Entegre çalışan SMS sağlayıcıları ile görüşerek entegrasyon için gereken bilgileri almak olacaktır. SMS Sağlayıclarından alınan bilgiler ile Webticari SMS ayarları tanımlanır ve kullanıma hazır hale gelir.

Webticari Yazılım SMS Entegrasyon Firmaları

SMS Makinesi

CMFCELL

OPLAVUS

SANAL SANTRAL

NETGSM

Bu yardım sayfasında her SMS sağlayısı için entegrasyon nasıl yapılır detaylı olarak anlatılacaktır. Lütfen dikkatlice okuyarak, işlemleri adım adım yapınız.

SANAL SANTRAL Entegrasyonu

Sanal Santral firması ile görüşerek API bilgileri talep edilir.

İhtiyacınız olan bilgiler; API KEY ve ID.

Aşağıdaki resimde olduğu gibi, Webticari programından Ayarlar > Genel Ayarlar > İletişim Ayarları > SMS Ayarları altından toplu SMS servisi alanına SANAL SANTRAL seçilir ve Kimlik alanına da ID girişi yapılır.

 

sms-ayarlari

Aşağıdaki resimde olduğu gibi, bu defa Ayarlar > Genel Ayarlar > İletişim Ayarları > Sanal Santral seçimi yapılır. Açılan pencerede Firma alanına SANAL SANTRAL seçimi yapmalısız, ardından Api Key alanına API KEY bilginizi girmelisiniz.

sms-ayarlari

Tüm ayarlarınız bu kadar, şimdi bir cariye nasıl SMS atılır ona bakalım.

Menüden Cari > Cari Seç tıklanır ve İletişim tabı altından Cari Tel bilgisi girilir. Hemen sağında bulunan Tel simgesi tıklanır ve gönderilecek metin girişi yapılır ve Gönder tıklanarak SMS gönderilir.

sms-ayarlari

SMS Makinesi Entegrasyonu

SMS makinesi firması ile görüşerek entegrasyon bilgileri talep edilir.

Aşağıdaki resimde olduğu gibi, Webticari programından Ayarlar > Genel Ayarlar > İletişim Ayarları > SMS Ayarları altından toplu SMS servisi alanına SMS Makinesi seçilir ve Bayi Kodu, Kimlik, Kullanıcı Adı ve Şifre alanına da almış olduğunuz bilgileri eksiksiz olarak giriş yapmanız gerekir.

sms-ayarlari

CMFCELL Entegrasyonu

CMFCELL firması ile görüşerek entegrasyon bilgileri talep edilir.

Aşağıdaki resimde olduğu gibi, Webticari programından Ayarlar > Genel Ayarlar > İletişim Ayarları > SMS Ayarları altından toplu SMS servisi alanına CMFCELL seçilir ve Bayi Kodu, Kimlik, Kullanıcı Adı ve Şifre alanına da almış olduğunuz bilgileri eksiksiz olarak giriş yapmanız gerekir.

sms-ayarlari

OPLAVUS Entegrasyonu

OPLAVUS firması ile görüşerek entegrasyon bilgileri talep edilir.

Aşağıdaki resimde olduğu gibi, Webticari programından Ayarlar > Genel Ayarlar > İletişim Ayarları > SMS Ayarları altından toplu SMS servisi alanına OPLAVUS seçilir ve Kimlik, Kullanıcı Adı ve Şifre alanına da almış olduğunuz bilgileri eksiksiz olarak giriş yapmanız gerekir.

sms-ayarlari

NETGSM Entegrasyonu

NETGSM firması ile görüşerek entegrasyon bilgileri talep edilir.

Aşağıdaki resimde olduğu gibi, Webticari programından Ayarlar > Genel Ayarlar > İletişim Ayarları > SMS Ayarları altından toplu SMS servisi alanına NETGSM seçimeniz yeterli olacaktır.

Aşağıdaki resimde olduğu gibi, bu defa Ayarlar > Genel Ayarlar > İletişim Ayarları > Sanal Santral seçimi yapılır. Açılan pencerede Firma alanına NETGSM seçimi yapmalısız, ardından ilgili alanlara NETGSM firmasından aldığınız bilgileri girmelisiniz.

sms-ayarlari

Artık SMS gönderebilirsiniz. Webticari yardım sayfamızı kullanarak diğer birçok konuda yardım alabilirsiniz.Webticari Yardım Sayfası için Tıklayınız.